صادرات با استفاده از ابزارهای B2C در بازار هدف

صادرات با استفاده از ابزارهای B2C در بازار هدف

در مقالات دیگری با عنوان “پنج ضعف ساختاری رایج در شرکت­های صادرات محور” به این مسئله اشاره شد که فعال صادراتی عموما B2B کار کرده و سود بالایی در سطح خرده فروشی و بنکداری بازارهای هدف وجود دارد. برای رفع این مشکل در یادداشت دیگر با عنوان “راهکارهایی برای افزایش توان شرکت های صادراتی” پیشنهاد شد که افراد در سطح B2C وارد کار شود و از کانال­های موجود خرده فروشی یا سبک­های رایج استفاده نمایند. با توجه به اهمیت موضوع در این یادداشت به بسط دادن ابعاد این روش پرداخته شده است.

تمامی اسامی افراد، کشورها و محصولات برای حفظ محرمانگی اطلاعات تغییر یافت و با رویکرد به اشتراگ گذاری ایده­ها و فرصت­ها پیشنهاد شده است که فرد روی جهت گیری­های کلی تمرکز کند.

استفاده از فروشگاههای زنجیره ای، مانند اسبهای زین شده

مدت­هاست که کار تخصصی دکتر احمدی فروشگاه­های زنجیره­ای شونا در گابن است. شاید سخت به نظر برسد ولی تمام قوانین و آیین نامه­های این فروشگاه­های زنجیره­ای را از بر است و به شکل منظم اجناس شوینده را به انبار اصلی این فروشگاه­ها تحویل می­دهد. اگرچه گابن بازاری با حضور رقبای بین المللی است، اما این حوزه محصولات صادراتی، کشش مناسبی در بازار­های هدف دارند. شخص دکتر، شروع تا انتهای این راه را می­داند و تمام مشکلات در مسیر را در طی ۱۰ سال فعالیت خود در این حوزه رفع نموده است. پیشنهاد می­شود روی فروشگاه­های زنجیره­­ای یا مال­های کشورهای هدف کار کنید.

از مارکت پلیس های اینترنتی استفاده کنید.

ثانوت فردی دو تابعیتی در شیلی است. برای او روند رشد موبایل در شیلی یک فرصت طلایی ایجاد نموده است. او شروع کارش را با ایجاد وبسایتی آغاز کرد. به این ترتیب، محصولات تامین شده از ایران را توسط پنل­های اختصاصی به تعداد محدودی از مشتریانش می­فروخت. در ابتدای کار فقط درخواست محصول روی وبسایت بود و حتی پول به شکل بانکی جابه جا نمی­شد؛ ولی بعدها وبسایت وی توسعه یافت و به شکل در فروش محصولات کشاورزی در شیلی فعال شد. گرچه مشتریان هدف محدود بودند و به چند صد مورد بیش­تر نمی­رسیدند، ولی چرخه خرید اینترنتی، تقاضای محصول و ثبت سفارش به صورت دیجیتال صورت می­گرفت و ارسال کالا نیز یک فرایند جاری شده بود. توجه یه این نکته ضروری است که باید در هر کشور وبسایت­های فروش B2C یا B2B بررسی شوند. ممکن است آمازون در آن کشور فعال باشد و افراد بتوانند در آن خرده فروشی کرده و از انبار آن نهایت بهره را ببرند و یا این­که خودشان هم بتوانند فروشگاه اینترنتی شکل دهند. هزینه توسعه نرم افزاری در ایران خیلی مناسب است.

خرده فروشی قطعات صنعتی

ژینگ تعدادی تولید کننده قطعات صنعتی را در ایران پیدا کرده بود که اجناس با کیفیتی تولید می­کردند و حتی  قیمت آن­ها از تولیدات چینی هم ارزان­تر بود. او با ثبت یک نام تجاری و اخذ مجوزهای یک کارگاه، قطعات را از ایران سفارش می­داد و در کارگاهی در ژیامن سرهم­بندی و بسته بندی می­نمود و اجناس را با نام خودش در بین بنکدارها توزیع می­کرد. با این کار چرخه خوبی در این تجارت راه انداخت. در حال حاضر نیز شرکت­هایی هستند که قطعات با کیفیتی را برای تولیدی­های معروف اروپایی تهیه می­کنند ولی به شکل چراغ خاموش به فعالیت می­پردازند. به طور کلی وصل شدن به منبع و تولید کننده یا خدمات دهنده با کیفیت داخلی و تمرکز روی متقاضیانی در بازار کشورهای صنعتی، خودش یک نوع سبک صادرات تخصصی است.

مغازه یا شوروم

سنترینو از بین تمامی افراد، حرکت پرهزینه­تری انجام داده است. او از بین محصولات ساختمانی گلچینی را انتخاب نمود و در ملبورن شوروم پانصد متری را دست و پا کرد. شوروم او در یک راسته انبوه فروشی و بنکداری قرار دارد و از این رو با مانور دادن روی محصولات خاص و قیمت­های خوب توانسته است مشتریانی بزرگ پیدا کند. خیلی از سازندگان و پیمانکاران از طرح­های متفاوت و قیمت­های سنترینو راضی هستند. وی توانسته است به بازار نهایی مصرف وصل شود. احتمالا مشتریان سنترینو  از ایرانی بودن مصالح و تجهیزات باخبر نیستند و شاید به اسم کشورهای مختلف اجناس را می­فروشد!

ولی به هر حال پیدا کردن سبدی از تولیدکنندگان با ظرفیت تولید خوب و ساختار محکم و پایدار و همچنین تولیدات با قیمت جهانی یا نوآوری و فناوری خاص، کار بسیار سختی است و نیاز به سعی و خطا دارد. متاسفانه سابقه و رزومه­ای هم در ایران از شرکت­ها و افراد نیست و خیلی­ها حباب هستند. به هر حال سابقه کار ساختمان سازی پدر ایشان و تجربیاتشان در حوزه مصالح ساختمانی به کمک این الگوی کاری آمده است. چیت فردی هندی است و با سبدی از نرم افزارهای ایرانی در هند، در حال برندسازی و فروش می­باشد. این حوزه به دلیل وابستگی به خدمات از حوزه مصالح ساختمانی هم سخت­تر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.